עובדים בהייטק ? יש 3 סיבות שבגללן ייתכן שמגיעים לכם עשרות אלפי שקלים

סוף סוף אפשר לקבל את מה שמגיע לכם, בלי להתעסק בטפסים ושיחות |  מי שליווה עובדים מאינטל, גוגל ומטריקס, וסייע להם להשיג החזרי מס בשווי אלפי שקלים, במצטבר, עושה סדר 

מה לא אמרו על עובדי ההייטק? שהם נהנים מהתנאים הטובים ביותר? שהמשכורות שלהם מוגזמות? שהאוכל שם הכי טוב? אז אמרו. בתור עובדי הייטק אתם בטח יודעים שלצד התנאים הטובים מגיעה גם עבודה קשה וכן, גם מיסים גבוהים, מאוד.

בעוד שהמיסים הם חובה על פי חוק ויש לשלם באופן מסודר, חשוב לדעת שבמקרים רבים גובה המיסים שגובים מכם גבוה ממה שנדרש על פי חוק. לא מדובר בהטעיה מכוונת, אלא פשוט במציאות, שבה צצות מגוון סיבות שיכולות להסביר מדוע מגיע לכם החזר מס.

#1 יצאתם לחופשה ארוכה או שלקחתם פסק זמן בין עבודות? סביר להניח שמגיע לכם החזר מס

"מה, יצאתי רק לחופשה של חודש, בטח לא מגיע לי כלום", אומרים עובדי הייטק רבים, שמרגישים שהם תמיד עבדו, ומעולם לא "ישבו בבית", אבל כן לקחו חופשות קצרות בין עבודה לעבודה.

זה מעולה שלקחתם חופשה, וחשוב שתדעו: חופשה כזו בהחלט משפיעה על המס השנתי שלכם. חודש אחד בבית, גם אם הוא נראה לכם זניח, משפיע על התחשיב השנתי, ויש מקרים שבהם בגין אותו חודש בודד, מגיע לעובדים החזר של אלפי שקלים, קחו 6 שנים והינה הגענו בקלות לעשרות אלפי שקלים.

הסיבה: כשהשנה נפתחה, מס הכנסה חישב את גובה המס מתוך הנחה שתעבדו לאורך כל השנה, ברצף. חודש שבו אין הכנסה בפועל משנה את המאזן השנתי כולו.

#2 נולד לכם תינוק או שהיתה במהלך השנה גם חופשת לידה? כנראה שמגיע לכם החזר מס

אומרים שילדים זו שמחה, וכן, אומרים שהם גם חתיכת הוצאה. דבר נוסף, שלא מדברים עליו הרבה, אבל חשוב לדעת, הוא שלמס הכנסה אכפת מהילדים שלך, כלומר, בתחשיב, שמבוסס על נקודות, לוקחים בחשבון גם ילדים (וגם נישואין).

אז איך זה עובד? בתור תושבי המדינה, מגיעות לך נקודות זיכוי ממס הכנסה, הנקודות הללו מפחיתות את גובה מס ההכנסה שצריך לשלם. לכל תושב ותושבת ישראל יש 2.25 נקודות, לכל הפחות.

נולד לכם תינוק? מזל טוב! (כן, גם אם הוא נולד לפני 5 או 6 שנים) – בהחלט ייתכן שמגיע לך החזר מס. לעיתים קרובות שנולד תינוק, אחד מהאחרונים שאנחנו מספרים להם, אם בכלל, הוא חשב או חשבת השכר בחברה, וחבל, כי מדובר בנקודות זיכוי יקרות ערך. למעשה, משנת 2017 עדכנו את הזכאות ל-1.5 נקודות זיכוי בשנת הלידה של הילד. זה עוד לא הכל, אתם, בתור הוריו, רשאים לבחור אם לקבל נקודה אחת מתוך 1.5 הנקודות בשנת המס שבה נולד הילד או בשנת המס שלאחריה.

בנוסף, יש זיכוי גם בגין חופשת לידה, מאפיינים מיוחדים של הילד ועוד נסיבות, כך שחשוב להכיר את המאפיינים האישיים שלכם כדי שתיהנו מהחזר מקסימלי.

אז כמה שווה נקודה? נכון ל-2021 השווי של נקודה הוא 218 ש"ח לחודש. בחישוב שנתי, מגיעים ל-2,616 ש"ח – סכום לא מבוטל.

#3 החלפת משרה או ששינית את היקף המשרה

בשנים עברו, הסטנדרט בשוק העבודה היה "למצוא עבודה טובה" ולהישאר לעבוד בה 20, 30 ואפילו 40 שנים. הימים הללו רחוק מאחורינו. למעשה, יש את מי שטוענים שמי שנשאר לעבוד באותו מקום במשך שנים רבות הוא "נשאר באיזור הנוחות שלו".

אם אתם בהייטק, סביר להניח שאתם לא עובדים באותה משרה יותר מעשור, (אם כן, אז בהחלט ניצחתם את הסטטיסטיקה!) והמשמעות, בין היתר, היא על גובה המס שאתם משלמים. סביר להניח שהשכר שלכם עלה לאורך השנים, שאולי היו תקופות ביניים או משרות בהיקפים שונים ועוד שלל גורמים ומשתנים שמשפיעים על גובה המס ששילמתם.

הסכומים? גבוהים יותר ממה שחשבתם

דני, בן 41, פנה אלינו אחרי שחבר מהמשרד המליץ לו. "תקשיבו, אני סך הכל עבדתי ב-3 מקומות" הוא הסביר ושיתף שהוא מתלבט אם בכלל לנסות. אנחנו קיבלנו ממנו ייפוי כוח, בדקנו את הנתונים על השכר שלו וגילינו שמגיע לו החזר של יותר מ-37,000 ₪.

ההסבר? בין היתר נולדו לו לאורך השנים 2 ילדים, וכן, היו 7 חודשים שבהם הוא צמצם את היקף המשרה כי חלם להקים בעצמו סטרטאפ. אז נכון, הסטרטאפ לא באמת המריא, אבל גילינו שבגין אותם חודשים מצומצמים, מגיע לו החזר נאה.

שרית, בת 39, חשבה שהכל אצלה מסודר, היא עבדה במשך 8 שנים באותה חברה נחשבת, לא יצאה לחופשות ארוכות ועבדה באותו היקף משרה. כשהיא פנתה אלינו, היא היתה סקפטית בנוגע לגובה ההחזר, אבל יש דבר אחד שהיא לא לקחה בחשבון: 3 הילדים האהובים שלה, שהשפיעו על נקודות הזיכוי שלה באופן דרמטי. חופשות הלידה, וכמות הילדים לכשעצמה, כולם הצטברו והובילו להחזר בשווי 28,000 ₪. מפה לשם, ההחזר המפתיע "סגר לה את הפינה" בנוגע לשיפוץ שהיא התלבטה לגביו.

חשוב שתדעו: אפשר להגיש בקשה להחזר רק בגין 6 השנים הקודמות, ואם אתם מפספסים שנה, אין שום דרך "להשיב" אותה ואת עשרות אלפי השקלים הפוטנציאליים שהפסדתם.

במילים אחרות: אל תחכו, צרו קשר ונוכל לבדוק לכם את גובה ההחזר הצפוי, בחינם. השיחה ללא התחייבות וקלילה.

חכו זה עוד לא הסוף, איסוף המסמכים, הבדיקה והליווי עד לקבלת הכסף בחשבון הבנק ללא תשלום מראש. משלמים רק לאחר שהכסף מתקבל בחשבון הבנק.

מזמינים אותך להשאיר פרטים ובהחלט ייתכן שבעוד חודשים ספורים חשבון הבנק שלך יודה לך.

יצירת קשר – רואה חשבון שרון שי (shay-s.co.il)

שיתוף:

עוד מאמרים

צרו קשר

דילוג לתוכן