הנהלת חשבונות לעסקים שרוצים לצמוח

עוסקים מורשים ובעלי עסקים שחושבים קדימה ורוצים להגיע למקסימום רווחים, נטו, כבר יודעים – שירותי הנהלת חשבונות הם הפתרון המושלם למי שרוצה ליהנות מראש שקט כדי להתמקד במה שהכי מעניין אותו ורווחי עבור העסק

כשרק פתחת את העסק שלך, לא יכולת לדמיין את כל מה שיקרה לאורך הדרך – ההצלחות הגדולות, האתגרים… הכל נפלא. אבל ביחד עם ניהול עסק, מגיעות גם הבירוקרטיה וה"מטלות".

זה נכון, אי אפשר להתחמק גם מהמטלות הפחות מרתקות בזמן שבונים את העסק, אבל יש גם חדשות טובות: אני יכול לטפל עבורך בכל הנהלת החשבונות ולפנות לך את הזמן לדברים שחיוניים להתפתחות העסק.

זמן שווה כסף

כשמירב המאמצים שלך מושקע בבניית מוניטין, במתן שירות ללקוחות, בבניית הצעות מחיר, בשיווק ובקידום של המוצרים שיש לך להציע לעולם, אין לך זמן להתעסק במנהלות ובחשבונאות. ואם בכל זאת בחרת לפנות זמן לטובת המטלות המרגיזות האלה בעצמך, בוודאי יתברר לך שמדובר בזמן רב, שהיה יכול להיות מנותב למקומות שהיו מניבים לך רווחים גדולים והכנסות משתלמות בהרבה.

הרבה אנשים שוכחים את זה, ומתחשבנים על סכומים יחסית קטנים, מתוך מחשבה ש"הרי יש לי את היכולת לעשות זאת בעצמי". אבל למעשה, מי שניהול חשבונות אינו תחום העיסוק העיקרי שלו, מבזבז עליו הרבה יותר זמן ממני, שמיומן כבר ומכיר את נבכי העסק כמעט בעל פה. בתחום המומחיות שלך, יש לך אפשרות להרוויח סכום כסף מסוים עבור פרק זמן כלשהו. כשמדובר בתחום רחוק ממך, כנראה שהזמן הזה יהיה הרבה פחות רווחי, ואולי אפילו יגרום לך להפסד.

לקוחות משרד רואה חשבון שרון שי תמיד אומרים לי, שבפרק הזמן שפיניתי להם מהתעסקות בחשבונאות ובבירוקרטיה, הם כיסו את עלות השירות שלי, ועוד נשאר להם רווח. מבחינתי – זה רווח כפול, כי זו בדיוק המשמעות של "זמן שווה כסף".

מע"מ שווה כסף

"תגיד שרון, למה יוצא שאני נשאר עם כל כך מעט כסף אצלי, בסוף החודש?". שלל לקוחות שניסו לפתור בעצמם את כל הבירוקרטיה והנושאים החשבונאיים לעיתים קרובות נתקלו ב"קיר".

אנסה להסביר, אך אל תיבהלו אם אתם לא מבינים, היופי הוא ש-80% מהלקוחות שלי לא בהכרח יבינו את השורות הבאות, אבל נהנים ממקסימום רווחים, כשאני מלווה אותם.

שנצא להסבר? מס ערך מוסף, או בקיצור, מע"מ, הוא מס בשיעור קבוע, המוטל כמעט על כל שירות או מוצר שנסחר בעסקה כלשהי (ולמה כמעט? כי יש כמה חריגים, אבל זה, לסיפור אחר). הוא נקרא כך, כי הוא מבטא את התוספת הערכית שיש למוצר כלשהו בכל פעם שהוא עובר "יד" בדרך אל צרכן הקצה. החל מספק חומר הגלם, דרך היצרן, המשווק, הסיטונאי ועוד.

רשות המסים מבדילה בין עוסק פטור לבין עוסק מורשה. בעוד שעוסק פטור אינו נושא בתשלום המע"מ, הוא נושא בו בתור צרכן קצה, כשהוא מגולם במחיר העסקה. עוסק מורשה, לעומתו, מזדכה על המע"מ בכל עסקה שהוא מבצע כצרכן, אך מעביר, מתוך פדיון העסקאות, אחוז מסוים (הקבוע בחוק) אל רשות המסים.

אחד החלקים האהובים עלי בטיפול בתיקי הלקוחות שלי, הם מציאת ה"סכומים הנעלמים". הסכומים האלה מסתתרים בתוך עסקאות, שעל המע"מ שמגולם בהן הלקוחות שלי יכולים להזדכות. הם יכולים להגיע למאות ואף לאלפי שקלים. למרבה הצער, לפעמים זה בדיוק ההפרש שיבדיל בין עסק כושל לעסק שורד. ובמקרים משמחים יותר, זהו ההפרש בין עסק שורד לבין עסק מרוויח.

לפתח את העסק שלך ולחשוב אסטרטגית

מבחינתי, ללוות בעלי עסקים לא רק למה שהם חייבים עבור הרשויות, אלא גם מחשבה קדימה, על הרווחים שלהם בעוד שנה, שנתיים ואפילו חמש שנים, זה החלק המרתק באמת בעבודה.

כמובן, שגם בעבודה שלי, יש חלקים מעניינים יותר ופחות. בעוד שיש קסם בעבודה מונוטונית שנגזרת ממיומנות ומניסיון, אני לא שוכח את האתגרים, את הפיצוחים ואת הריגוש שיש בליווי עסקי. במהלך השנים צברתי ניסיון בליווי עסקי ואסטרטגי של עשרות עסקים. אינספור חוויות ותובנות עומדות לרשותי בליווי של עסק ברמה האסטרטגית, בבניה של תוכניות עסקיות, שנוגעות בכל תחום אפשרי – החל מהפיננסים, דרך עבודת השיווק ועד לדקויות של אופן העבודה וההתקשרות מול כל לקוח ולקוח.

העסק שלך לא לבד

בדיוק באופן שבו הייתי רוצה שיעניקו לי שירות כצרכן, גם אני, מהצד של נותן השירות, עומד לרשותך. אני מאמין, שכשאני מעניק ללקוחות שלי שירות מעולה, הם פנויים להעניק ללקוחות שלהם את אותה הרמת של השירות. ובימינו, כשיש כל כך הרבה מתחרים בכל תחום, כבר ברור לכולם, שהשירות הוא זה שמבדיל עסק אחד מעסק אחר. לשירות טוב אין תחליף, מפני שבשלב מאוחר יותר הוא מתורגם לנאמנות, לשיווק מפה לאוזן ולבניית מוניטין. בזכות כל אלה, ההכנסות גדלות.

אני עומד לרשותך במגוון ערוצי תקשורת. אני מלווה אותך, יד ביד, ומעניק לך רשת תמיכה במגוון תחומים, כך שלך יישאר רק הדבר שנועדת לעשות – לתת שרות טוב, לבנות מוניטין ולהצליח בעסק שלך.

אני כאן עבור ההצלחה שלך

אני בוגר המסלול המשולב לחשבונאות וכלכלה של האוניברסיטה הפתוחה, ובעל וותק של עשור בליווי עצמאיים ובעלי חברות בבניית תכנית עבודה ותמחור פרויקטים בהקיף של מאוד אלפי שקלים כשכיר במגזר העסקי. לאחר התמחות והכשרה באחד ממשרדי רואי החשבון הטובים הארץ, החלטתי לאסוף את הידע ואת הכלים שעמדו לרשותי, ולצאת לדרך עצמאית. היום אני יכול לומר בביטחון רב, שיש לי את מה שדרוש כדי לתת לעסק שלך מענה כולל, שמשלב את כל העולמות מהם הגעתי, כדי למנף אותו אל עבר גבהים חדשים של הצלחה.

לך רק נותר להשאיר פרטים ונציג מהמשרד שלי יחזור אליך עם כל המידע

יצירת קשר – רואה חשבון שרון שי (shay-s.co.il)

שיתוף:

עוד מאמרים

צרו קשר

דילוג לתוכן