שכיר ורוצה לפתוח תיק עוסק מורשה או עוסק פטור במקביל ? 3 דברים שצריך לדעת

אם בעבר, מי שהיה שכיר, בדרך כלל ישב בנוחות בכיסא שלו, ניסה להתקדם בעבודה וציפה לפנסיה שלו, היום ברור שהתמונה שונה. יותר ויותר שכירים מעדיפים להשקיע בפיתוח עבודה "מהצד", כעצמאים, במקביל לעבודה כשכירים. למה אתם זקוקים לרואה חשבון כדי לעשות את זה נכון? כל הסיבות לפניכם

דני היה רגיל למעברים, אלו שלקחו אותו מלהיות סוכן ביטוח אפרורי בימים א' עד ה' לאמן שמצייר בסופי שבוע ומוכר את האיורים שלו ללקוחות שמגיעים מהפייסבוק. הוא לא לבד, לצידו יש את עורכת הדין שאחרי ימים ארוכים בהתמחות גם אופה ומקשטת בבצק סוכר עוגות מרהיבות והמנהלת האדמיניסטרטיבית שביום החופשי שלה בשבוע, מלווה נשים כסטייליסטית.

משכורת מסודרת + עצמאי = שילוב מנצח, אם עושים את זה נכון

התופעה של שילוב בין עבודה כשכיר לעבודה כעצמאי נחשבה בעבר לשולית, אך ככל שעוברות השנים, אנשים מבינים שאפשר ליהנות מה"גם וגם": היציבות של העבודה כשכירים והיצירתיות + ההכנסה הנוספת של העבודה כעצמאים קורצת לרבים שמשלבים בהצלחה בין השניים.

נשמע מעולה, אבל מה עם החשבוניות? הקבלות? המיסים? ואיך אפשר להסדיר הכל מול ביטוח לאומי?! הו, השאלות האלו מעולות, ובתור רואה חשבון שמלווה שכירים – עצמאים רבים, אני יודע לענות על כולן ולסייע גם לך להפיק את המיטב מהסיטואציה.

#1 אפשר לצמצם תשלומים בביטוח לאומי ובמס הכנסה, במיוחד עבור שכירים שהם גם בעלי עסק.

אחד מהדברים ששכירים חוששים ממנו, לפני פתיחת תיק עוסק, הוא הבירוקרטיה. יש לי חדשות טובות וחדשות רעות:

  • החדשות הרעות: אכן יש צורך בבירוקרטיה – חשוב לתאם את המסמכים, להבין כמה אתם מרוויחים כשכירים, מה צפי הרווח כעצמאים, לבנות צפי הכנסה שנתית ולהבין מה עומד בפניכם כדי לשמור על כך שהתשלומים למס הכנסה וביטוח לאומי יהיו מדויקים (כדי שלא תצברו חוב מצד אחד, וגם לא תשלמו יותר מידי מצד שני).
  • החדשות הטובות: אשמח לטפל לכם בכל מה שצריך. לא צריך לחכות בתור למס הכנסה, לא צריך להתקשר לביטוח לאומי. משרד רואה חשבון שרון שי מטפל עבורכם בכל מה שנחוץ החל מפתיחת העסק בכל הרשויות ועד לליווי שוטף במהלך השנה כדי לשלב בהצלחה בין העבודה כשכיר/ה לבין עבודה עם תיק עצמאי.

#2 יצירת תכנית עבודה היברידית שתעשה לכם סדר ולא תוביל אתכם לחובות מפתיעים

אני יודע, אולי עכשיו המילה "תכנית עבודה" נשמעת לכם מאיימת, רצינית וגדולה, אבל האמת היא שגם אם אתם מרוויחים כעת רק מאות שקלים בחודש מהעבודה שלכם כעצמאים, אתם רוצים לאפשר לעצמכם להתפתח, להצליח, להגיע לעוד לקוחות וכן, גם להרוויח עוד כסף.

תכנית העבודה יכולה למקד אתכם, להציב לכם יעדים שיהיו יותר קלים להשגה, בזכות התכנית ולא פחות חשוב – תאפשר למשרד רו"ח לטפל מראש, במקסימום יעילות, בהסדרת התשלומים לביטוח לאומי ומס הכנסה.

אם רק קראתם את המילים "מס" או "ביטוח" ונבהלתם, חשוב לי שתדעו: אם כעת אתם מרוויחים סכומים נמוכים כעוסקים, אז גם התשלומים הנלווים יהיו נמוכים מאוד. לי רק נותר לאחל לכם להרוויח בגדול, להצליח בענק ושגם אם התשלומים הנלווים יגדלו בהתאם, יישאר בידיים שלכם רווח אדיר, שישדרג את איכות החיים שלכם.

חשוב לדעת: מי שלא מתכנן, מתאם ודואג לכל התיאומים מול הרשויות עלול למצוא את עצמו עם חובות מיותרים למע"מ, ביטוח לאומי ומס הכנסה. הלקוחות שלי רגועים כי הם יודעים שמשרד רו"ח דואגים לגב שלהם, בכל רגע נתון.

#3 למקסם הוצאות מוכרות

מעצב גרפי שצריך לקנות תוכנה יקרה לעבודתו כעצמאי? תגיד שלום להוצאה מוכרת. קונדיטורית ביתית שמכינה עוגות בצק סוכר? מדובר בהוצאה מוכרת כולל חלק מתשלום החשמל בבית.

חשוב לדעת – קיימות הוצאות מוכרות גם לעוסק מורשה וגם לעוסק פטור, למרות שהוא שכיר

החל מהוצאות הדלק, תחזוקת הבית, אם אתם עובדים מהבית, ציוד לצרכי עבודה וכן הוצאות חשמל – הכל רלוונטי ויכול להיות מוכר מבחינת הרשויות. אני עובד עם רשימה של יותר מ-100 הוצאות מוכרות ואשמח לסייע ביישום שלה עבור העסק שלכם.

למה אני אוהב ללוות שכירים-עצמאים במסע שלהם?

לראות אנשים שנהנים מהשילוב בין העולמות, שמפיקים את המקסימום מהזמן הפנוי שלהם ומשלבים עם משרה מלאה (או חלקית) עוד עבודה, זה מעורר השראה.

אז נכון, אני מלווה גם חברות בע"מ, עוסקים מורשים ועוד מגוון עסקים, אבל הסיפור של אלו שמשלבים תמיד מרתק, והעובדה שאני יכול לחסוך להם אלפי שקלים מידי שנה, ולעשות להם סדר בעסק, הופכת את העשייה למספקת.

אם אתם כבר משלבים או חושבים לפתוח עוסק מורשה או פטור, אני אשמח לחסוך לכם את הבירוקרטיה ולענות על כל סימני השאלה :  

נותר למלא את הפרטים ונחזור אליך עם כל המידע.

יצירת קשר – רו"ח שרון שי (shay-s.co.il)

שיתוף:

עוד מאמרים

צרו קשר

דילוג לתוכן