מי זכאי להחזר מס ?

רוב השכירים במדינת ישראל משלמים מס הכנסה, כיצד זה מתבצע ? חשב השכר מחשב את ההכנסה השנתית בתוכנת השכר ובהתאם המעסיק מנקה מהברוטו בתלוש השכר ומעביר את הכסף למס הכנסה. גובה המס מחושב לפי מדרגות מס הכנסה שנקבע בפקודת מס הכנסה .

לעתים מנוכים משכר העובדה סכומים הגבוהים יותר מאלו שעל השכיר לשלם על פי החוק.

הסיבה העיקרית לכך היא שינויים במהלך השנה שלא מובאים בחשבון בחישוב המס בסוף השנה. כעת נשאלת השאלה הגדולה האם המס ששילמתם הוא בדיוק הסכום שהייתם אמורים לשלם ? או שמא ששילמתם יותר ?

כיצד ניתן לדעת? תוכלו לענות על שאלון קצר. אם עניתם על אחת מהשאלות בחיוב, ככל הנראה שילמתם מס ביתר ומומלץ לבדוק האם מגיע לכם החזר מס.

השאלה המתבקשת במצב בו מגיע לכם החזר מס, היא האם אני יכול להגיש את בקשת ההחזר בעצמי ללא עזרה מקצועית ? התשובה היא כן ! ניתן למלא דוח ולהגישו למס הכנסה באופן עצמאי, כך שפקיד מס הכנסה יחשב האם אתם זכאים להחזר או שמא עליכם לשלם מס נוסף.

עם זאת, קיימים מספר חסרונות בהגשת דוח כאמור ללא עזרה מקצועית:

  1. כיחיד, לא תוכל לדעת מראש האם מגיע לך החזר מס או שמא יש לך חוב נוסף שעליך לשלם.
  2. פקיד המס לא ישאל אותך שאלות שיכולות להטיב עמך ולהקנות לך נקודות זיכוי נוספות.
  3. באם לבקשה שהגשת חסרים מסמכים, תקבל מכתב בדואר מפקיד מס הכנסה, לפיו עליך להגיש השלמות לדוח, ולרוב העניין מסתרבל ולוקח מספר חודשים עד שהדוח יחושב על-ידי פקיד המס.

למשרדנו הניסיון והיכולת לשאול את השאלות הנכונות על מנת למקסם את מלוא הזכויות שלך מול מס הכנסה, ויש רשימה ארוכה של זכויות המגיעות לכל אזרח. לא פעם, בזכות השאלות הנכונות, הפכנו דוח של חוב למס הכנסה לדוח של החזר באלפי שקלים.

היתרון העיקרי בבדיקת הזכאות להחזר מס דרך המשרד, הוא עצם הידיעה מראש האם הנך זכאי להחזר מס או שמא יש על שמך חוב. במצב בו ישנה ידיעה מראש כי יש על שמך חוב, ניתן להימנע מתשלום אותו חוב על ידי אי הגשת בקשה להחזר המס. (חשוב להדגיש שכיום אין חובת הגשת דוח לשכירים ).

משרדנו אינו גובה תשלום עבור בדיקה ראשונית להחזר מס, פתיחת תיק או דמי הגשת דוח לרשויות המס.

התשלום בגין השרות מתבצע רק בסוף התהליך, לאחר קבלת הכסף מרשויות המס.

אנו עובדים בשיטת לא קיבלת לא שילמת!

כמה משלמים? דמי השירות הינם 18% + מע"מ

לפרטים נוספים ולהתחלת התהליך ניתן להשאיר פרטים ונחזור אליכם תוך יום עסקים.

יצירת קשר – רואה חשבון שרון שי (shay-s.co.il)

שיתוף:

עוד מאמרים

צרו קשר

דילוג לתוכן